top of page

"Muzyka dziurawi niebo"

 

Fractal Tree to projekt, który zrodził się z pasji do eksperymentów muzycznych. Łączy ze sobą tak rozmaite gatunki jak trip hop, jazz, IDM, rock czy ambient, udowadniając, że muzyka alternatywna, może być przystępna. 

 

Zespół powstał w listopadzie 2005 r., a już rok później otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie kompozytorskim „Crash!” organizowanym przez Stowarzyszenie „Zachęta” Sztuki Współczesnej. Doceniono 18-minutowy utwór postmodernistyczny „Sklep z manekinami”.

 

Fractal Tree porusza się w obszarze szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując całkowicie żywy skład. Zespół wielokrotnie występował z orkiestrą symfoniczną i współpracował ze znamienitymi gośćmi (Orkiestra smyczkowa Filharmonii w Szczecinie, Envee, Łukasz Górewicz, Baltic Neopolis Orchestra, Jona Ardyn, Julia Kępisty, Patrycja Kowalska, Adam Dziewiałtowski-Gintowt). Koncertował na festiwalach Inspiracje, Digitalia, Summer Contrast, Szczecin United. Fractal Tree to także działania z teatrem, prowokujące publiczność do poszerzania horyzontów (m.in. spektakl „Heartcore” i wieczory sztuki eksperymentalnej ART.AKT z grupą twórczą  Krata Eon).

 

Projekt Fractal Tree był odpowiedzialny za kompozycję rozpoczynającą „Mistrzostwa Europy w pływaniu 2011” i muzykę do spektakli multimedialnych Freedom Symphony i  Dzieci Przełomu. Skomponował muzykę do spektaklu „Tajemnica Lunitki - Podróż do kresu dzieciństwa” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W sierpniu 2013 roku zespół Fractal Tree wydał, w wydawnictwie Fonografika, płytę o tytule "Early Works". Jest to zapis poszukiwań muzycznych z pierwszych 5 lat tworzenia. W kwietniu 2014 premierę ma teledysk do najnowszego utworu "Criminal". Dostał on Nagrodę główną konkursu na „Najlepszy teledysk w Woj. Zachodniopomorskim 2014”.

 

W październiku 2015 r. projekt Fractal Tree zaprezentował w Filharmonii w Szczecinie nową odsłonę swoich utworów z dopełnieniem trzech głosów wokalnych, partii smyczkowych i zestawu afrykańskich bębnów. 

 

Aktualnie zespół koncentruje się na działaniach multimedialnych z VJ’em PUH’em, jednocześnie przygotowując materiał na drugą płytę i poszukując wydawcy.

 

bottom of page